Ćwiczenia z gumami dla mężczyzn 

1 min read

Gumy lub taśmy oporowe to popularne akcesoria treningowe wykorzystywane zarówno na siłowni, jak i w domach. Szczególnym zamiłowaniem darzą je kobiety, ale także mężczyźni mogą zrobić z nimi wiele efektywnych treningów. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie ćwiczenia z gumami dla mężczyzn warto wprowadzić do swojego planu.

Trening z gumami dla mężczyzn

Gumy oporowe są popularnym przyrządem treningowym, zwłaszcza wśród kobiet. Jak się jednak okazuje, istnieje także wiele ćwiczeń z ich wykorzystaniem, które z powodzeniem mogą wykonywać mężczyźni. Mogą one zastąpić różne sprzęty używane np. na siłowni, które są dość drogie i problematyczne w przechowywaniu. Przykładowe ćwiczenia, które panowie mogą wykonywać z wykorzystaniem gum oporowych to:

  • przyciąganie gumy do brody – należy stanąć w rozkroku i wąsko chwycić gumę, następnie przyciągnij ją do brody na tyle, na ile to możliwe,
  • pompki – gumę przerzuć przez plecy i chwyć rękami, dzięki czemu zwiększyć opór podczas treningu,
  • wznosy bokiem – to idealne ćwiczenie na barki, a żeby je wykonać chwyć gumę rękami ułożonymi wzdłuż ciała i lekko je napnij, następnie unoś ramiona na wysokość barków.

→→→ Może zainteresować Cię również: Trening nóg w domu.

Dlaczego warto ćwiczyć z gumami oporowymi?

Urozmaicenie w aktywności fizycznej jest korzystne, dlatego warto rozważyć trening z gumami oporowymi. Popularność takich ćwiczeń nie jest przypadkowa – są one stosowane zarówno do celu treningu, rehabilitacji po kontuzji, jak i do rozgrzewki.  Już nawet krótki trening z gumami może poprawić mobilność stawów oraz dużych partii mięśni i mięśni posturalnych.

Gumy oporowe przydatne są również do wykonywania ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Ćwiczenia z taśmą oporową

Taśma oporowa jest przydatna do wykonywania ćwiczeń na plecy, barki, ramiona, mięśnie głębokie i klatkę piersiową oraz dolną część ciała. Możliwe jest dzięki niej szybkie osiągnięcie poprawy jędrności skóry, budowa masy mięśniowej oraz urozmaicenie treningu. Gumy oporowe oferują także lepszą kontrolę napięcia mięśniowego.

Przed rozpoczęciem aktywności, należy pamiętać o odpowiedniej odzieży. Spodenki do ćwiczeń, buty do treningu i koszulki fitness zapewnią większy komfort i wygody podczas treningu. Istnieje szeroki wachlarz gum do ćwiczeń dostosowanych do różnych celów – mini band na poprawienie sylwetki oraz pośladków; power band dla sportowców; taśmy pilates doskonałe na zajęcia fitnessowe.

Mięśnie nóg – anatomia 

Mięśnie kończyn dolnych pełnią kluczowe role w naszym ciele. Są one niezbędne do efektywnego poruszania się, pozwalają na zginanie nóg, skoki, a także pomagają...
akademiaruchu
2 min read

Martwy ciąg

Martwy ciąg to popularne ćwiczenie, które przyczynia się do ogólnego przyrostu masy mięśniowej. To nieodłączny element treningu dla wielu stałych bywalców siłowni. Zobacz więc,...
akademiaruchu
1 min read

Ćwiczenia na mięśnie dwugłowe uda

Ćwiczenia na dolne partie ciała stanowią jedno z największych wyzwań, co często skłania do ich pominięcia lub nieangażowania się w nie w pełni. Należy...
akademiaruchu
3 min read