Dla kobiet, szczególnie początkujących, tradycyjne pompki mogą okazać się zbyt wymagającym ćwiczeniem, choć z pewnością zachęcają możliwymi do osiągnięcia efektami. Nie gorsze można uzyskać dzięki damskim pompkom. Ta uproszczona wersja pomaga na wiele problemów, z którymi często borykają się panie. Sprawdź, jak je wykonywać i jakich rezultatów możesz się spodziewać!

Na czym polegają pompki damskie? 

Pompki damskie to uproszczona wersja klasycznego, popularnego ćwiczenia. Zamiast stóp wspartych na czubkach palców, ciało opiera się na ugiętych kolanach. Mimo mniejszego poziomu trudności, taka pompka daje równie dobre efekty. Przy jej wykonywaniu pracuje wiele mięśni, m.in. klatki piersiowej, ud, ramion i brzucha. Pomaga w zwalczaniu problemu opadającego biustu czy wiszącej skóry ramion. Włączenie tego ćwiczenia do treningów pomoże zwiększyć wytrzymałość organizmu i ujędrnić ciało.

Jak robić pompki damskie? 

Systematyczność treningu to tylko połowa sukcesu w drodze do osiągnięcia upragnionych efektów. Równie ważna jest prawidłowa technika.

W celu wykonania ćwiczenia należy położyć się na brzuchu, a dłonie umieścić płasko po obu stronach ciała, na wysokości ramion. Powinny być rozstawione nieco szerzej niż barki. Następnie należy delikatnie ugiąć nogi w kolanach, a stopy skrzyżować i unieść w górę. Kolejnym krokiem jest uniesienie do góry tułowia poprzez wyprostowanie rąk w łokciach. Plecy powinny być wyprostowane, a uda i głowa stanowić przedłużenie kręgosłupa. Ważny jest też spięty brzuch. Należy wytrzymać kilka sekund, opierając się jedynie na dłoniach i kolanach. 

Następnie trzeba ugiąć ręce, a tułów opuścić jak najniżej, jednak nie do samego podłoża. W przypadku osób początkujących wystarczy obniżenie do momentu, kiedy między ramionami wytworzy się kąt prosty. Potem znowu należy wyprostować ręce i podnieść ciało w górę. Ćwiczenie najlepiej powtarzać minimum 10 razy na serię.

Co dają pompki damskie?

Jakich efektów możesz się spodziewać, włączając pompki damskie do swojego planu treningowego? Przede wszystkim:

  • ujędrnienia biustu, dzięki wzmocnieniu mięśni klatki piersiowej, które odpowiadają za podtrzymywanie piersi,
  • wyszczuplonych i bardziej jędrnych ramion,
  • optycznego powiększenia piersi, dzięki ich uniesieniu,
  • poprawy wydolności, wytrzymałości i większej siły,
  • ogólnego wzmocnienia ciała – mięśni pleców, brzucha, ud i pośladków.

POPULARNE POSTY