Wege naleśniki 

1 min read

Wegańskie naleśniki są łatwiejsze do zrobienia niż zwykłe. Ponadto wymagają mniejszej ilości składników. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w sytuacjach awaryjnych, kiedy skończyły się jajka, a mamy ochotę na naleśniki. Przy tym nie rozpadają się, są elastyczne i smakują niemal identycznie jak tradycyjne. Są po prostu świetne. Mogą je robić i jeść weganie, a także osoby unikające jajek. Dowiedz się, jak możesz je przyrządzić.

Wege naleśniki – składniki na dużych 5 porcji

Do wege naleśników niezbędne będzie:

  • 125 ml mleka (migdałowego bądź sojowego)
  • 150 ml wody gazowanej (mineralnej)
  • 4 łyżki stołowe oleju
  • 1 szklanka mąki, najlepiej w typie 550
  • odrobina soli
  • ½ łyżeczki proszku do pieczenia

Dodatkowo do podania:

  • owoce sezonowe
  • domowa lub wegańska nutella

Wege naleśniki – przygotowanie

Do miski wsyp uprzednio przesianą mąkę, dodaj sól oraz proszek do pieczenia. Wlej mleko migdałowe/sojowe, wodę gazowaną i olej. Całość wymieszaj za pomocą trzepaczki do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Ciasto ma być rzadkie, dzięki czemu łatwo rozprowadzisz je na patelni. Jeśli jest zbyt gęste – dodaj mleka bądź wody.

Patelnię rozgrzej, po czym wlej na nią ciasto i rozprowadzać równomiernie po całej powierzchni. Po chwili przewróć na drugą stronę i smaż jeszcze moment.

Wege naleśniki – podanie

Latem wege naleśniki smakują doskonale na zimno. Wystarczy przełożyć je wegańską nutella bazującą na daktylach. Dodaj także ulubione sezonowe owoce.

Wege naleśniki są świetnym pomysłem na śniadanie/kolację. Możesz je pokroić na małe kawałki i zapakować do pudełek, które zabierzesz wygodnie do pracy czy w podróż.

Mięśnie nóg – anatomia 

Mięśnie kończyn dolnych pełnią kluczowe role w naszym ciele. Są one niezbędne do efektywnego poruszania się, pozwalają na zginanie nóg, skoki, a także pomagają...
akademiaruchu
2 min read

Martwy ciąg

Martwy ciąg to popularne ćwiczenie, które przyczynia się do ogólnego przyrostu masy mięśniowej. To nieodłączny element treningu dla wielu stałych bywalców siłowni. Zobacz więc,...
akademiaruchu
1 min read

Ćwiczenia na mięśnie dwugłowe uda

Ćwiczenia na dolne partie ciała stanowią jedno z największych wyzwań, co często skłania do ich pominięcia lub nieangażowania się w nie w pełni. Należy...
akademiaruchu
3 min read